SELANİK, ATİNA, MOSKOVA, STUTTGART’TA SOYKIRIM TANINSIN, YANNİS VASİLİS YAYLALI’YA ÖZGÜRLÜK SLOGANLARI 19 MAYIS 2018

 

Theofanis Malkidis yazdı…

Başbakan ve dışişleri bakanı, Hitler’in öğretmeni Mustafa Kemal için çelenk hazırladıklarında ve soykırıma sessiz kaldılar. Onlar meclis ve bakanlık bürolarını ‘danışmanlık’ ve soykırımı inkar ve zayıflatma amacı için kullandılar.
Şimdi de soykırıma ve Yannis Vasilis Yaylalı’ya sessizler.
Gazeteciler, sözde bilim adamları, sözde politikacılar, sözde insanlar… Güvenli işler yapmaya her bayramdan sonra başka bir koltuk için çalışmaya devam.
Gerçek şu ki, soykırımın tanınması çabaları, Hitler’in öğretmeni Mustafa Kemal’in savunucusu bu insanları sarsıyor ve korkutuyor. Anavatanımızın etini yiyen kemirgenler.
Ancak, soykırımın tanınmasıyla ilgili kutsal sorudaki zafer bizimkidir, bir ismi vardır, çünkü kemirgenler sessizken uluslararası alanda konuyu planlayan ve gündeme getiren kendi çabamızdır.

Biz alt ediciler ve inkarcıların faşizmini ne sessizleştirdik ne de korktuk. Tabii ki de korkmayacağız. Biz, yoldaşlarımızla ve iş arkadaşlarımızla ve atalarımızın ruhlarıyla büyük bir güce sahibiz.
19 Mayıs 2018’de , Selanik, Atina, Moskova, ve Stuttgart’ta  Tamer Çilingir, Mihalis Haralambidis, Türkan Balaban ve Theofanis Malkidis tarafından dillendirilen bir slogan vardı:
Pontos Helen Soykırımı Tanınsın, Yannis Vasilis Yaylayı’ya  Özgürlük!

Ünlü atletimiz Giorgos Zachariades bu talepler için koştu. Özgürlük için koştu Selanik’e, Yannis Vasilis Yaylalı, Mitroudis ve Koutlatzis’in özgürlüğü için.
24-5-2018 Perşembe günü 18:30 ile 19:30 saatleri arasında TH. Malkidis, Pavlos Kyriakidis ile Yiannis Vasilis Yialialis’in hapsedilmesi ve bugünün Türkiye’sindeki durum hakkında konuşacak.
Program PAULIOS LOGOS radyo istasyonundan (90.2 FM) veya Internet üzerinden http://live24.gr/radio/generic.jsp?sid=911 adresinden yayınlanacaktır.
Programın tekrarı önümüzdeki Pazartesi, 28-5-2018, 20.0 ile 21.00 saatleri arasında yayınlanacak.

Comments are closed.